Ogólnopolska Konferencja Naukowa

28 września uczniowie klasy 7 wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Kościelniakowie.

Biografie i dziedzictwo" organizowanej przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Instytut Interdyscyplinarnych Badań Historycznych Akademii Kaliskiej.
Rok 2023 w Kaliszu został ogłoszony Rokiem Braci Kościelniaków, w uznaniu dokonań twórczych w zakresie sztuk plastycznych Tadeusza Kościelniaka, Mieczysława Kościelniaka oraz Władysława Kościelniaka.
Konferencję rozpoczęła gala wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris im. Braci Kościelniaków. Uczniowie wysłuchali interesujących wystąpień I części sesji naukowej, w których prelegenci przybliżyli sylwetki i twórczość artystów; obejrzeli wystawę „Władysław Kościelniak i przyjaciele” oraz zwiedzili wiernie odtworzoną Pracownię Artystyczna Władysława Kościelaka.
Przy okazji wizyty w Książnicy, zebranymi w szkole plastikowymi nakrętkami, wsparli zbiórkę na rzecz Laury https://www.siepomaga.pl/laurakonczynska .