Ułatwienia dostępu

„Mała książka - wielki człowiek”

17 listopada 2023r. uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”

realizowanej od 2017r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kampania skierowana jest do najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Zaprasza dzieci do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Jej celem jest zachęcanie do czytania książek już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Dzięki książkom mali ludzie mają szansę być kiedyś wielkimi.
Uczniowie podczas zajęć otrzymali Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurę dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem."

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom klasy 1 na co dzień 📖

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Dane kontaktowe

Strefa nauczyciela