Ułatwienia dostępu

Dzień Kobiet i Talent Show

10 marca, z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole zorganizowano Talent Show.

Konkursowy pokaz talentów poprzedziła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy 1 i 2. Piosenki, tańce i charakteryzacja naszych małych artystów, utrzymane w klimacie lat 20., zachwyciły publiczność.
Następnie uczniowie w różnorodnych prezentacjach demonstrowali swoje umiejętności. Były to m.in. popisy: taneczne, muzyczne, recytatorskie, plastyczne oraz bardziej nietypowe takie jak układanie kostki Rubika na czas czy pokaz karate. Konkurs, który jednocześnie bawił i wywoływał wyruszenie miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Nad całością wydarzenia pieczę sprawowali  konferansjerzy - p. Piotr Duster  oraz p. R. Michniewicz, a  wyławianiem talentów zajęło się trzyosobowe  jury w składzie: pani Beata Frontczak Skrzypińska -  dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3, p. Ilona Kurek  - wicedyrektor oraz p. Jarosław Dąbrowski. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy wykonawcy zachwycili wspaniałymi występami. Pomimo sympatii i podziwu do wszystkich uczestników trzeba było wyłonić zwycięzców.
Ostatecznie, po burzliwych naradach, p. Dyrektor ogłosiła werdykt:
I miejsce wyśpiewała sobie Wiktoria Wierzbicka z klasy 2a
II miejsce wytańczyła Natalia Głowacka z klasy 8b
III miejsce wymalowała sobie Marta Pietrzyńska z klasy 8b
Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy 8a: Julia Piotrowska, Kacper Jankowski i Laura Włodarczyk, którzy zagrali na naczyniach wypełnionych wodą.
O tym jak bardzo konkurs przypadł wszystkim do gustu świadczy zachowanie publiczności, która reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowała i wspierała ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Sporadycznie wbiegała nawet na scenę ?przyłączając się do występów.
Wspólne spotkanie zakończyło rozdanie nagród dla laureatów szkolnego konkursu na kartkę walentynkową w języku angielskim i niemieckim oraz niezwykłe muzyczne życzenia dla wszystkich kobiet. Tych najmłodszych i nieco starszych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo „w gruncie rzeczy nie trzeba być w czymś najlepszym, wystarczy, że się to kocha” (Sue Monk Kidd) i w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem pielęgnować.
PS
Tak się zbiegło, że w tym dniu swoje święto obchodzili również mężczyźni. Im także zostały złożone życzenia.

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Dane kontaktowe

Strefa nauczyciela