Dzień Jeża u starszaków

Dnia 9.11.2022 r. w grupie  starszaków - 6 latków był Dzień Jeża:)

Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były w kremowej, szarej oraz brązowej tonacji. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Każdy otrzymał odznakę Jeżowego Przyjaciela. Dzieci uczestniczyły także w zabawach związanych z życiem jeży.  Pani przeczytała dzieciom również opowiadanie o Jezu Igiełce i o tym, że warto być sobą aniżeli kimś innym.
Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci wykonały jeżykową pracę plastyczną, która ozdobi nasza gazetkę w holu;)