Międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczny - Wiosenne Kwiaty

W naszej szkole został rozstrzygnięty międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III o tematyce ,,Wiosenne Kwiaty”. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, bardzo kreatywnie podeszły do realizacji tego zadania plastycznego. Wspaniale wyraziły środkami plastycznymi piękno wiosennych kwiatów.

Komisja konkursowa oceniając prace, wzięła pod uwagę ich zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz wykorzystaną technikę plastyczną.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Miejsce I

Aron Mokrzycki - SP 17 w Kaliszu

Miejsce II

Alicja Moczyńska - SP 22 w Kaliszu

Miejsce III

Lena Koser - SP 2 w Kaliszu

Przyznane zostały również wyróżnienia dla:

Roksana Matczak - SP 18 w Kaliszu

Tamara Kliber - SP 2 w Kaliszu

Wiktoria Wojtyś - SP 22 w Kaliszu

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i twórczą pracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

Pomoc dla Ukrainy

Rolą nauczycieli, pedagogów i opiekunów dzieci jest tłumaczenie im tego co dzieje się wokół nich. Niestety musimy się zmierzyć z trudną rzeczywistością jaką jest wojna u naszych sąsiadów w Ukrainie.

Musimy wytłumaczyć dzieciom że świat nie jest idealny i złe rzeczy też mają w nim miejsce.

Dzieci słysząc zewsząd napływające informacje też czują smutek, strach, współczucie, ale i bezradność.

Nie mogą pomóc ale mogą wspierać gestem, myślą, modlitwą i dobrym słowem. W świetlicy szkolnej dużo rozmawialiśmy na ten temat.

Chętnie wzięły udział w okazaniu gestu, którym pokazały że łączą się ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy.

W związku z wojną w Ukrainie, w Świetlicy Szkolnej dzieci wykonały małe gesty solidarności obywatelami Ukrainy walczącymi teraz o wolność i uciekającymi przed agresją. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o sposobach pomocy naszym sąsiadom w tym trudnym czasie, oraz o swoich uczuciach i emocjach.

Walentynki w Świetlicy Szkolnej

Jak wszystkim dobrze wiadomo 14 lutego obchodzone są Walentynki. Z tej okazji w naszej świetlicy zorganizowane były zabawy integracyjne przy muzyce tanecznej.

Zostały także przygotowane serca wykonane z klocków LEGO.

Kolorem przewodnim ubrań uczniów w tym dniu było kolor czerwony.

Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy „I Ty możesz zostać pisarzem

Wychowankowie naszej świetlicy przygotowali ciekawe i pięknie ilustrowane prace na konkurs pt.”I Ty możesz zostać pisarzem” , który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu. Jury z pośród 27 prac nagrodziło 16, które spełniały kryteria konkursu. Laureaci otrzymali wspaniałe dyplomy i nagrody. Z naszej szkoły 1 miejsce zdobyła Zosia Józefiak z kl. 3, miejsce 2 otrzymała Alicja Moczyńska z kl.1 i Wiktoria Wojtyś z kl.3.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Strefa nauczyciela