Miesiąc marzec był dla uczestników naszej świetlicy bardzo pracowity. Wzięliśmy udział w kolejnych już międzyszkolnych konkursach plastycznych.
 
Pierwszy z nich to „ Moja pasja - Moje hobby” organizowany przez SP Nr 18 w Kaliszu. Wyniki konkursu okazały się dla nas dużym sukcesem, ponieważ zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca. Zajęli je: Maja Kwiatkowska z kl. I za prace pt. Konie oraz Michał Siwek za pracę pt. Dinozaur. Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji.
 
Wzięliśmy również udział w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SP Nr 1 w Kaliszu pt. „Zrób coś nowego z odpadu starego”.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą inwencją twórczą, pomysłów na prace nie brakowało. Tym razem osiągnęliśmy wyróżnienie. Nagrodzone zostały dwie prace. Jedna zrobiona przez uczniów z klasy 2. Tymek Witczak i Tobiasz Kordylasiński zrobili myjnie samochodową wykorzystując pudełko do butów.
Druga praca zrobiona przez Anię Olszynę z klasy 2 oraz Maję Glapę z klasy 3. Dziewczynki wspólnie stworzyły wózek dla lalki wykorzystując pudełko, plastikową butelkę, stare płyty CD oraz korki. 
 
Wszystkim uczestników konkursu serdecznie gratulujemy pomysłu. Nie tracimy zapału i zabieramy się do dalszej pracy.