18 czerwca 2018r. uczniowie klasy I wybrali się do ZOO Safari w Borysowie.

Grupa poznała gatunki zwierząt na terenie Ogrodu Zoologicznego oraz sposoby odżywiania się tych zwierząt. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, w czasie których pozyskali wiedzę o właściwej opiece nad zwierzętami. Ponadto dowiedzieli się o sposobach porozumiewania się zwierząt. Jedną z największych atrakcji było oglądanie populacji białych tygrysów i lwów oraz udział w pokazie karmienia foki Davida i lwów. W Mini ZOO dzieci spełniły swoje marzenia o pogłaskaniu mieszkających tam zwierząt takich jak: kózki miniaturki, owce kameruńskie, alpaki czy króliki. Po dwugodzinnym spacerze dzieci miały możliwość zabawy w Figlarni na świeżym powietrzu. Uczniowie ten dzień spędzili przyjemnie i z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.

Bardzo dziękuję mamom Ani, Grzesia, Oli, Oskara, Tobiasza, Tymka oraz tatom Lenki, Marcela za udział w wycieczce i opiekę nad małymi podróżnikami.

Agnieszka Waszak