Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska powróciła na mapę Europy. Dzień 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Nasza szkoła aktywnie włączył się w obchody 103. rocznicy tego święta. Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy 8a, pod kierunkiem Pani Marzeny
Perugi-Malińskiej . Podczas apelu przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od wydarzeń, które spowodowały, że Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe
państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy
oraz pokazem tematycznych slajdów, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.
Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy zebrani odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się w ten sposób w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i nauki „Szkoła do hymnu”.
Część artystyczną zakończył konkursowy pokaz mody, w którym wybrani reprezentanci poszczególnych klas, wcielili się alegorie wolnej Polski, nadając obchodom symboliczny, radosny i nieco jesienny charakter. Apel zakończył się rozdaniem nagród i dyplomów laureatom organizowanego w poprzednich dniach konkursu na różaniec.