3 Maja 1791 roku to wyjątkowa data w historii Polski. Samorząd Uczniowski przy naszej szkole postanowił uczcić ten dzień organizując patriotyczną akcję wśród uczniów. Poniżej przesłane zdjęcia.

Wszystkim, którzy wzięli udział należą się serdeczne podziękowania !

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Prezentacja szkoły w zakładce ZASOBY - Pliki do pobrania - Różne.

Zachęcamy do zapoznania się z pismem zamieszczonym poniżej.

Drodzy Uczniowie.

KONKURS NA KARTKĘ WALENTYNKOWĄ dla klas I-VIII został rozstrzygnięty. Kartka musiała być ręcznie wykonana oraz zawierać oryginalne, ładne życzenia / wierszyki / złote myśli / cytaty adekwatne dla Święta w języku angielskim. Przy ocenie brano pod uwagę poprawność językową, pomysłowość, oryginalność pracy i estetykę. Uczniowie wykonali wiele pięknych kart i wszyscy zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu oraz punktami dodatnimi z zachowania. Zwycięzcy konkursu to:

Kartki w klasach 1-3:

I miejsce: Wiktoria Wojtyś kl. 2A

II miejsce: Ignacy Zdyb kl. 1A

III miejsce: Julia Nowakowska kl. 1A

Wyróżnienia:

Jan Zdyb kl.1A

Kartki w klasach 4-8:

I miejsce: Tobiasz Kordylasiński kl. 4A

II miejsce: Oskar Woźniak kl. 4A

III miejsce: Michalina Szostek kl. 6B

Wyróżnienia:

Gabriel Bąk kl. 6b

Maja Dobak kl. 4a

Tymoteusz Witczak kl. 4a

Za zajęcie I, II i III miejsca uczniowie otrzymają upominki.

Dziękuję serdecznie wszystkim za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom składam gratulacje.

Julita Domina

Dnia 8 lutego br. odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Udział w zmaganiach wzięła także Maria Świadkowska z naszej szkoły. Uczennica wykazała się doskonałą wiedzą na temat starożytnych bogów oraz herosów i zajęła II miejsce.
Gratulujemy!