„Spotkań z artystami”

6 marca odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych „Spotkań z artystami”

dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez pana Andrzeja Ceglarka – uznanego muzyka i akordeonistę.
Tematem przewodnim dzisiejszej wizyty były skrzypce, a gościem specjalnym wybitna skrzypaczka pani Gabriela Krawczyńska-Tesarska. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się m.in. jak wygląda proces tworzenia instrumentu, jak jest zbudowany i z czego zrobiony jest smyczek. Fakty przeplatane były licznymi ciekawostkami, które sprawiły, że zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i na długo pozostaną w naszej pamięci. Podczas wizyty mieliśmy także okazję: posłuchać znanych utworów wykonywanych na instrumencie „z duszą”, liczyć muzyczne sekwencje, akompaniować używając swoich rąk, a wybrani uczniowie spróbowali własnych sił i również zagrali.
Dziękujemy za wizytę i z wielką niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

Strefa nauczyciela