Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
- Antoine de Saint-Exupery

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 17 grudnia o godzinie 16.00 w pięknie udekorowanej i wprowadzającej w świąteczny nastrój sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele i lokalna społeczność. Pani dyrektor Beata Frontczak-Skrzypińska powitała zebranych, którym złożyła bożonarodzeniowe życzenia odwołując się w nich do najistotniejszych wartości w naszym życiu i do istoty świąt. Jasełka poprzedził występ zespołu wokalno-tanecznego „Dobrzanki”, który zaprezentował utrzymaną w ludowym nastroju wersję świątecznych życzeń. Tegoroczne przedstawienie było nietypowe –nawiązywało nie tylko do wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko, ale także było wędrówką u boku Małego Księcia i opowiadaniem o poszukiwaniu miłości odnalezionej w postaci Króla Królów – Jezusa. Jasełka; poprzez nawiązania do problemów współczesnego świata; jakimi są ciągły brak czasu, skupienie wyłącznie na sobie i pogoń za dobrami materialnymi; skłoniły zebranych do refleksji nad życiem, wartościami i znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu zbiorowym i indywidualnym (Wiktorii Wierzbickiej, Stanisława Antczaka, Dawida Żeczow). Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz przesłanie spektaklu wywarło duże wrażanie na zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły długie, gromkie brawa. Po Jasełkach można było podziwiać i kupować Szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów w ramach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” dla Szkół Podstawowych organizowanego pod honorowym patronatem J.E. Ks. Biskupa Damiana Bryla, Biskupa Kaliskiego. W tym roku organizatorzy postanowili przekazać prace konkursowe jako darowiznę na cele charytatywne Fundacji „Mocni Miłością”.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zebranym za ich obecność, którą uświetnili wydarzenie i osobom zaangażowanym, które pomogły w jego organizacji, a których nie sposób wszystkich wymienić.

Strefa nauczyciela