Dzień Patrona

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 22 im.Józefa Piłsudskiego w Kaliszu odbyły się dnia 13 lutego br. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach.

Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem plastycznym klas    I- VIII. Tematem konkursu był "Portret Patrona Szkoły". Organizatorzy wyróżnili 3 prace. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.  Uczniowie szkoły, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać wszystkie prace uczestników konkursu. Salę gimnastyczną szkoły zdobiły prace, które przygotowane zostały przez uczniów.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia , w której uczestniczyli zaproszeni goście. Program artystyczny przedstawili uczniowie klas 1 oraz 8b. W programie nie brakowało wzruszających pieśni, wierszy i faktów z historii wyrażonych przy pomocy prezentacji multimedialnej . W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.