Dzień Dziecka w SP 22 w Kaliszu

Nasza szkoła w tym roku spędziła ten dzień na sportowo, biorąc udział w akcji "Podejmij wyzwanie i bądź aktywny". Organizatorem akcji był Kaliski Szkolny Związek Sportowy.
Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia, współzawodnictwo sportowe, aktywizacja i wypracowanie zdrowych nawyków wśród uczniów kaliskich szkół, a także integracja klas, nabywanie wiary we własne siły i możliwości.
Uczniowie chętnie podejmowali wyzwania sportowe, brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych (rzut piłeczką palantową, skok wzwyą) oraz w grach zespołowych ( mecz piłki siatkolwej dla klas 8a i 8b a także gra w "dwa ognie" dla młodszych uczniów). Nie zabrakło równiez miejsca na przeciąganie liny, grę w badmingtona, czy w ringo.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, ale największą nagrodą dla wszystkich była wspólna, świetna zabawa i spedzenie czasu na świeżym powietrzu.
Przy tej okazji zorganizowany również został konkurs dla uczniów klas 1-3 na zaprojektowanie stroju sportowego reprezentacji naszej szkoły.
Na zakończenie Dnia Sportu uczniowie naszej szkoły wspólnie zatańczyli "Belgijkę".
Ze sportowym pozdrowieniem,
Anna Śmietańska i Andrzej Rygas