Dnia 08.11.2019 dzieci z naszego przedszkola, również włączyły się do akcji "Szkoła do Hymnu". O godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali i wspólnie zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszym przedszkolu dnia 21 października. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „ Krasnoludki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tance oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromna kredka przez Panią Dyrektor. Po zakończeniu całej ceremonii pasowania, dla dzieci i rodziców przygotowany był wspólny poczęstunek.
Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Dnia 28.10.2019 r. uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których poznawaliśmy bardzo zdrowe i urokliwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „ Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka. Mieliśmy też okazję spróbować dyniowych smakołyków jak np. zupę z dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Dnia 26.10.2019 na kaliskim rynku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w którym wzięli udział nasi przedszkolacy - Julia Nowakowska i Zosia Głowacka z p. Lidią Markowską.

25.10.2019 grupy Krasnale, Smerfy i Skrzaty wraz z wychowawczyniami włączyły się w Akcję Narodową "Szkoła Pamięta". Zorganizowana została wycieczka na Cmentarz, gdzie odwiedziliśmy i uporzadkowaliśmy  groby osób zasłużonych w II Wojnie Światowej zapaliliśmy znicze pod tablicą osób, które zginęły w Oświęcimiu. Zapaliliśmy i posprzątaliśmy groby zmarłych nauczycieli i osób, które zrobiły dużo dla szkoły i miasta i zapaliliśmy im również znicze.

Dnia 06.10.2019 odbył się w Kaliszu XXXIX Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W akcji wzięli udział również udział dzieci w naszego przedszkola.