Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W czwartek 16 stycznia br. w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, policjanta, Spider-Mana, piłkarza, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony, które były skręcane przez panie. Dla wszystkich dzieci został również przygotowany słodki poczęstunek.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i ” Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dnia 18.12.2019 r. odbyła się Wycieczka do Fabryki bombek w Krośnicach Szklany Świat Bombek. Zwiedzenie dmuchalni, srebrzalni, dekoratorni. Ozdabianie swojej bombki pięknymi wzorami używając specjalnego kleju i różnokolorowego brokatu. W wycieczce uczestniczyły dwie grupy Skrzaty i Smerfy. Kierownikiem wycieczki była Lidia Markowska.

Tekst przygotowała Lidia Markowska

25 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swoją ulubioną przytulankę.

Dnia 08.11.2019 dzieci z naszego przedszkola, również włączyły się do akcji "Szkoła do Hymnu". O godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali i wspólnie zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszym przedszkolu dnia 21 października. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „ Krasnoludki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tance oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromna kredka przez Panią Dyrektor. Po zakończeniu całej ceremonii pasowania, dla dzieci i rodziców przygotowany był wspólny poczęstunek.
Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Dnia 28.10.2019 r. uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których poznawaliśmy bardzo zdrowe i urokliwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „ Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka. Mieliśmy też okazję spróbować dyniowych smakołyków jak np. zupę z dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.