Dnia 06.10.2019 odbył się w Kaliszu XXXIX Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W akcji wzięli udział również udział dzieci w naszego przedszkola.

Grupy Skrzaty i Smerfy w dniu 25.09.2019 były w IV LO w Kaliszu na Europejskim Tygodniu Sportu pod kierownictwem Pani Lidii Markowskiej.

Celem wycieczki było rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i zachęcanie do uczestnictwa we wszystkich rodzajach ruchu za zajęciach wychowania fizycznego.

Dnia 20.09.2019 grupy Smerfy i Skrzaty z okazji Dnia Przedszkolaka były na wycieczce w Gołuchowie Jesienny Piknik, zapoznanie dzieci z przyrodą jesienną, zapoznanie ze zwierzętami leśnymi oraz ich domami, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.

12 czerwca o godz. 17:00 w grupie "Skrzaty" odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2018/2019. Dla części dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jak smutno, że ten czas tak szybko minął...
Pierwsza część uroczystości była poświęcona Rodzicom - dzieci złożyły życzenia z okazji ich święta. W części artystycznej starszacy mówili wiersze i śpiewali piosenki. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem.
Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów.
Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji! Jeszcze tylko ostatnie zdjęcie absolwentów!

04.06.2019 r. dzieci z grupy Skrzaty brały udział w IV Olimpiadzie Przedszkolaków "Mały Kaliszanin", a dzieci z grupy Smerfy dzielnie kibicowały starszym kolegom. W Olimpiadzie brało udział 21 kaliskich przedszkoli. Zawody odbyły się z zachowaniem olimpijskiego ceremoniału, łącznie z zapaleniem znicza. Całej imprezie patronował prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. W ramach Olimpiady na Stadionie Miejskim w Kaliszu, rozegrane zostały takie konkurencje i zabawy jak: sztafety biegowe, przenoszenie piłek, tory przeszkód.

Dnia 28 maja dzieci z grupy "Skrzaty" pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji "Górecznik". Odwiedziły zwierzęta w zagrodzie takie jak: kozy, strusie, konie, kaczki, króliki. Przedszkolaki brały udział w warsztatach "Małego piekarza". Dzięki temu dowiedziały się skąd się bierze chleb, jak wiele czasu potrzeba, aby powstał bochenek. Dzieci mogły wcielić się w piekarzy, uformować małe chlebki i zabrać je do domu.
Wycieczka ścieżkami edukacyjnymi była dla dzieci dobrym czasem zapoznania się z mieszkańcami zagrody i spędzenia wspólnego czasu na świeżym powietrzu!