Dnia 8 marca odbyło się wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w szkole, a następnie chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia oraz wręczyli upominki. To był piękny dzień pełen wrażeń!

25 lutego dzieci z grupy Smerfy i Skrzaty były na wycieczce w UAM na warsztatach. Przedszkolaki uczestniczyły w następujących warsztatach:

Warsztat z rysunku:

- dzieci dowiedziały się czym w praktyce zajmuje się architekt, malarz, grafik, architekt wnętrz i projektant mody. Podczas warsztatów dzieci wykonały swój rysunek na temat „Mój wymarzony superbohater”.

Warsztat z arteterapii:

- dzieci poznały wykorzystanie terapeutyczne, konkretne działania związane ze sztuką, które podejmuje się w celach relaksacyjnych, aktywizujących lub leczniczych.

- Warsztat z rzeźby:

- dzieci poznały technikę wyrabiania papieru i samodzielnie zrobiły swoją kartkę papieru.

W ramach współpracy ze szkołą, dzieci z grupy Smerfy odwiedziły swoich starszych kolegów ze świetlicy. Zaprezentowały taniec ,,Moja Maryneczka". Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia!

W piątkowe przedpołudnie na początku lutego rozpoczęliśmy naszą wspólną zabawę karnawałową. Dzieci ze wszystkich grup bawiły się na pięknie udekorowanej sali. Skoczna muzyka zachęcała do tańca, a w przerwie dzieci mogły przez chwilę odpocząć i napić się soczku. Zachęcamy do obejrzenia galerii kolorowych strojów dzieci.

Dzieci z grupy Smerfy i Skrzaty obejrzały spektakl pod tytułem ,,Baśnie polskie". Były w nim zawarte fragmenty baśni: ,,Złota kaczka", ,,Żywa woda", ,,Szewczyk Dratewka". Przedszkolakom bardzo podobał się występ oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, gdzie na auli wystąpił Teatr z Wrocławia IN-ART.

Dzień Babci i Dziadka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto. Wierszyki, piosenki i tańce bardzo wzruszyły naszych drogich gości. Życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt!