10 listopada br., o godz. 11.10 przedszkolacy uczestniczyli w kolejnej edycji akcji MEN Szkoła do hymnu. Skrzaty, Smerfy i Krasnale odświętnie ubrane, na tle symboli narodowych wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

30 października br. „Krasnale”, „Smerfy” i „Skrzaty” urządziły w przedszkolu Dzień Dyni. W przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Dzieci oglądały dynie, rozmawiały o jej wyglądzie, właściwościach, odmianach i pochodzeniu. Próbowały jak smakują pestki dyni. Rozwiązywały Dyniowe łamigłówki. Brały udział w Dyniowych zabawach ruchowych. Oczywiście nie zabrakło tańca z dynią. Odbyła się również degustacja placka z dyni. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał medal uczestnictwa w Dniu Dyni.

DZIEŃ  CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka, były wesołe zabawy i słodkości. Dziewczynki życzyły swoim kolegom wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków i dużo radości.

{

SPORTOWE POWITANIE JESIENI

W dniu 23 września br. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w SPORTOWYM POWITANIU JESIENI, zorganizowanym na placu OSP Dobrzec. Podczas imprezy sportowo – rekreacyjnej przedszkolacy bawili się na zamkach dmuchanych, łapali megabańki mydlane, uczestniczyli w zabawach sportowych oraz taneczno– ruchowych.

A przede wszystkim dobrze się bawili.

{

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.
1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja.
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.
W tym roku Przedszkolaki trochę inaczej, ponieważ w domach z rodzinami, jednak również z dbałością podeszli do tematu pierwszych dni majowych.
Prace z grupy Skrzaty przysłali nam rodzice.
Serdecznie dziękujemy za współpracę.

22 kwietnia to Dzień Ziemi. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. W naszym przedszkolu co roku obchodzimy ten dzień. W tym roku również, jednak trochę w innej formie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.  Jak chronić nasz wspólny dom – ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Przedstawiamy  prace uczniów z grupy Skrzaty 6-latków.

Gratulujemy.

Czekamy na więcej prac.