Dzisiaj przedszkolacy spotkali się razem by wspólnie zaśpiewać kolędy. Obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Tradycje bożonarodzeniowe”, która jeszcze bardziej przybliżyła dzieciom Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolacy ozdabiali również pierniczki i uczestniczyli w przedszkolnej wigilii.

4 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci zapoznały się z historią Świętego Mikołaja oglądając prezentację multimedialną. Gdy przedszkolacy śpiewali piosenki i recytowali wierszyki odwiedził ich Mikołaj, który przyniósł dla każdego prezent.

25 listopada wszystkie pluszowe misie obchodziły swoje święto. Dzieci w przedszkolu opowiadały o swoich misiach, które są przytulankami, pluszakami, przyjacielami. Przedszkolacy zapoznali się z historią powstania zabawki - misia. Dzieci obejrzały też prezentację pt.: „Święto Pluszowego Misia”. Wspólnie odśpiewano piosenki o misiach. Kilkoro dzieci narysowało misia na tablicy multimedialnej.

Opracowała:

Małgorzata Czarna

10 listopada br., o godz. 11.10 przedszkolacy uczestniczyli w kolejnej edycji akcji MEN Szkoła do hymnu. Skrzaty, Smerfy i Krasnale odświętnie ubrane, na tle symboli narodowych wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

30 października br. „Krasnale”, „Smerfy” i „Skrzaty” urządziły w przedszkolu Dzień Dyni. W przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Dzieci oglądały dynie, rozmawiały o jej wyglądzie, właściwościach, odmianach i pochodzeniu. Próbowały jak smakują pestki dyni. Rozwiązywały Dyniowe łamigłówki. Brały udział w Dyniowych zabawach ruchowych. Oczywiście nie zabrakło tańca z dynią. Odbyła się również degustacja placka z dyni. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał medal uczestnictwa w Dniu Dyni.

DZIEŃ  CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka, były wesołe zabawy i słodkości. Dziewczynki życzyły swoim kolegom wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków i dużo radości.

{