22 marca 2021 roku przedszkolacy uroczyście powitali wiosnę. W tym dniu dzieci zebrały się, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. W strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci piosenkami wierszami, zabawami sportowymi oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci spakowały Marzannę do kartonu i wysłały na Biegun Północny, żegnając ją okrzykami: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!

8 marca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie kobiety - te duże i te małe. W tym dniu wszyscy chłopcy, w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, upominków i kwiatów.

Dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów, które przypada na 10 marca. W tym dniu obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Dziewczynki i panie złożyły życzenia oraz wręczyły upominki.

W poniedziałek – 8 marca, dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Z wizytą w pasiece”. Prezentacja przybliżyła dzieciom tajniki zawodu pszczelarza. Przedszkolacy poznali życie i zwyczaje pszczół. Dowiedziały się jak powstaje miód, z czego się go otrzymuje. Potem nasz kolega Krzysiu z grupy „Smerfy”, którego dziadek jest pszczelarzem, zaprezentował roboczy strój oraz narzędzia jakie są potrzebne do pracy, tj. specjalny kapelusz, dymkę, ramkę oraz mały ul i miód. Na podwieczorek odbyła się degustacja miodu.

Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.

Dziękujemy Krzysiowi za ciekawą opowieść o profesji pszczelarza oraz mamie Krzysia za dostarczenie potrzebnych materiałów i narzędzi.

Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla przedszkolaków stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. W naszym przedszkolu zorganizowano pocztę walentynkową. Do specjalnie ozdobionej serduszkami skrzynki dzieci wrzucały swoje walentynki, które w poniedziałek – 15 lutego, otrzymali adresaci.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale.

Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu odbył się 10 lutego br. Przed rozpoczęciem balu wykonano pamiątkowe zdjęcie. Podczas zabawy karnawałowej odbyły się konkursy, prezentacja karnawałowych strojów i rozpoznawanie bohaterów bajek za które dzieci były przebrane. Zabawa odbywała się przy dziecięcym repertuarze i najnowszych hitach muzycznych. W przerwie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Bal umożliwił spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych bajkowych strojów.

Kolejny bal już za rok.

„Dziś dla babci  słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenkę śpiewa wnusia.”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. 21 i 22 stycznia 2021 roku, w naszym przedszkolu wyglądał  nieco inaczej.  Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń ćwiczyły wiersze, piosenki i tańce na uroczystość Babci i Dziadka. Tak przygotowany program artystyczny został sfilmowany i przesłany Dziadkom. Przedszkolaki przygotowały Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom laurki, które z życzeniami przekazały dziękując za miłość, cierpliwość i zrozumienie.