Terminy rekrutacji do Publicznego Przedszkola Nr 31 oraz Szkoły Podstawowej Nr 22 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 3 w Kaliszu na rok szkolny 2020/2021:

Rodzaj czynności

Termin postępowania rekrutacyjnego

Termin postępowania uzupełniającego

rozpoczęcie

zakończenie

rozpoczęcie

zakończenie

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

14 kwietnia

16 kwietnia

17 kwietnia

20 kwietnia

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

28 kwietnia

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

1 kwietnia

29 kwietnia

30 kwietnia

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

8 kwietnia

6 maja

Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej jest złożenie za pośrednictwem systemu elektronicznego NABO zgłoszenia które są dostępne pod adresem: https://sp-kalisz.nabory.pl oraz https://przedszkola-kalisz.nabory.pl

Wydrukowany i podpisany przez opiekunów prawnych wniosek należy dostarczyć niezwłocznie do sekretariatu placówki.

Dnia 19.02.2020r. grupy Krasnoludki, Smerfy i Skrzaty były na przedstawieniu w Teatrze kaliskim pt. Bajka o szczęściu.

14.02.2020 Walentynkowa poczta w naszym przedszkolu i słodka niespodzianka w kształcie serduszka❤

Potrzebne są 2 kromki chleba tostowego, z jednej wycinamy serce. Całą kromkę smarujemy dżemem. A następnie przykładamy do niej tę z wyciętym sercem. Na końcu dekorujemy posypką i gotowe. Teraz tylko poczęstować kogoś kogo baaardzo kochamy ❤❤❤️. W ten sposób średniaki uczciły WALENTYNKI.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W czwartek 16 stycznia br. w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, policjanta, Spider-Mana, piłkarza, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony, które były skręcane przez panie. Dla wszystkich dzieci został również przygotowany słodki poczęstunek.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i ” Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dnia 18.12.2019 r. odbyła się Wycieczka do Fabryki bombek w Krośnicach Szklany Świat Bombek. Zwiedzenie dmuchalni, srebrzalni, dekoratorni. Ozdabianie swojej bombki pięknymi wzorami używając specjalnego kleju i różnokolorowego brokatu. W wycieczce uczestniczyły dwie grupy Skrzaty i Smerfy. Kierownikiem wycieczki była Lidia Markowska.

Tekst przygotowała Lidia Markowska