Dzień dobry

w okresie wakacyjnym, przypadającym w tym roku z wystąpieniem epidemii wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, PSSE w Kaliszu zorganizowała konkurs plastyczny pt Załóż maseczkę" . wystarczy – dowolną techniką - przygotować plakat, zachęcający do noszenia maseczek w dobie pandemii. Mimo obowiązku noszenia maseczek w sytuacji, gdy nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego, wielu mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego zachowuje się tak, jakby zagrożenie zarażeniem się koronawirusem zupełnie minęło.

A przecież: od 16 kwietnia, zgodnie z decyzją rządu, obowiązkowo trzeba zakrywać twarz (usta i nos) w miejscach publicznych. O tym informuje § 19.1 ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii [ ( Dz. U z 2020, poz. 1066)  § 19.1. - Obowiązek zakrywania ust i nosa] .

Najlepszy plakat zostanie wydrukowany i będzie eksponowany w miejscach publicznych na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Prace plastyczne można nadsyłać do 31 lipca 2020 roku na adres: Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kaliszu ul. Kościuszki 6, 62-800 Kalisz. Regulamin konkursu, a także karty zgłoszeniowe są umieszczone na stronie internetowej stacji w zakładce ,,konkursy”.


Pozdrawiam
Elżbieta Wojtyła
Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
 
 
Regulamin konkursu oraz zgoda na udział w konkursie zamieszczone na stronie szkoły w zakładce - Zasoby - pliki do pobrania.