Uczniowie klasy 2 wraz z rodzicami pojechali 3 czerwca na wycieczkę historyczno-rekreacyjną do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie koło Opola. Przekraczając bramę Parku uczniowie udali się w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Przygoda rozpoczęła się w futurystycznym hangarze z promami kosmicznymi pod nazwą "Wehikuły czasu", które dokonują skoków czasoprzestrzennych. Uczniowie- temponauci w odpowiednich kaskach w technice 3D   wylecieli na orbitę wokółziemską .

Dzięki odkryciom polskich naukowców i wykopaliskom w Krasiejowie powstał duży Jura Park. Celem wycieczki i zadaniem dla uczniów było poznanie ewolucji jako klucza do zrozumienia naszego pochodzenia. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Oprócz wystawy plenerowej w Jura Parku i zwiedzania Pawilonu Paleontologicznego Uniwersytetu Opolskiego uczniowie obejrzeli seans filmowy w kinie 5D oraz zwiedzili Oceanarium. Jadąc kolejką zwiedzający uczestniczyli w spektaklu popularno-naukowym przedstawiającym historię materii od powstania wszechświata. Następnie uczniowie zwiedzili prehistoryczne oceanarium. To pierwszy tego typu projekt na świecie zrealizowany w oparciu o nowoczesne technologie.

Drugoklasiści podczas aktywnego uczestniczenia w zajęciach warsztatowych poznały podstawowe pojęcia i zagadnienia dotyczące życia dinozaurów i pracy paleontologa. Lekcja paleontologiczna polegała na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa.

Po zjedzeniu obiadu dzieci mogły oddać się zabawie w Parku Rozrywki i na placu zabaw. Nie obyło się też bez zakupienia tradycyjnych pamiątek. Była to ciekawa wycieczka, pełna niesamowitych wrażeń.

Dziękuję rodzicom i dzieciom za udział w wycieczce i super spędzony czas.

 

Agnieszka Waszak