29 maja uczniowie klasy 2 wybrali się autobusem KLA do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Dzieci obejrzały czasową ekspozycję „Wiłkomirscy. Dzieje niezwykłej muzycznej rodziny” oraz obejrzały kolekcję fortepianów. Najciekawszym punktem wycieczki były warsztaty czerpania papieru. Każde z dzieci samodzielnie przygotowało dwa arkusze z masy celulozowej. Mokre arkusze papieru były przekładane warstwami płótna, następnie ściskane w prasie. Później papier był suszony. Ten proces trwał dość długo, dlatego podczas oczekiwania na swoje prace dzieci zapoznały się z procesem drukowania ręczną prasą drukarską. Każdy mógł wydrukować obrazek. Do szkoły zabraliśmy wszystkie własnoręcznie wykonane prace.

Będąc w Opatówku musieliśmy odwiedzić znaną wszystkim lodziarnię i skosztować przepysznych lodów i gofrów.

 

Agnieszka Waszak