W poniedziałek 11 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole Ks. prof. UAM dr hab. Dariusza Kwiatkowskiego. Ksiądz Profesor spotkał się z uczniami klas piątych i wygłosił wykład zatytułowany: Św. Józef Kaliski i św. Józef Meksykański”. Wykład połączony był z prezentacją, która stanowiła wspomnienia i refleksje Autora z pobytu w sanktuarium św. Józefa w Ciudad Guzman w Meksyku oraz uczestnictwa w Międzynarodowym Kongresie Józefologicznym odbywającym się w tym mieście. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Księdza Profesora i zapoznali się z folklorystycznymi formami kultu św. Józefa w Meksyku oraz z formami kultu św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dodatkową ciekawostką był strój naszego Gościa, który przybył do nas w tradycyjnym meksykańskim stroju: poncho i sombrero. Na zakończenie spotkania uczniowie na moment mogli poczuć się jak Meksykanie przymierzając sombrero i uwieczniając tą chwilę na pamiątkowym zdjęciu.

 

Marlena Matusiak