Dzięki tacie Lenki 15 czerwca 2018r. mogliśmy poznać pracę ratownika medycznego. Pan Dominik i Pan Krzysztof zaprezentowali nam jak wygląda ich praca i jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Ratownicy medyczni bardzo chętnie poprowadzili zajęcia praktyczne. Utrwalili podstawową wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, numerów alarmowych i reagowania na cudzą krzywdę. Przeprowadzili zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z działaniem AED czyli przenośnego aparatu, który może przywrócić poprawny rytm pracy serca u pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia.

To wcale nie są trudne rzeczy, a im szybkiej dziecko oswoi się z tym, że drugiemu człowiekowi należy pomagać, tym chętniej będzie to robiło w przyszłości.

Bardzo dziękuję Panom za świetnie zorganizowane zajęcia i sporą dawkę nowych wiadomości.

 

Agnieszka Waszak