7 czerwca 2018r. uczniowie klasy 1 zwiedzili Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Niezwykłą podróż po dziewiętnastowiecznej fabryce sukienniczej rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji zabytkowych urządzeń techniki XIX i XX wieku. Naszą uwagę zwróciły ogromne maszyny parowe i drukarskie. Uczniowie poznali historię papieru i drukarstwa. W pomieszczeniach muzealnych, oglądaliśmy matryce, przy użyciu których powstawały książki. Ciekawa była również kolekcja haftów i koronek. Uwagę uczniów przykuła ekspozycja ornatów i stuł z kościoła w Opatówku i Giżycach. Najcenniejszymi eksponatami tej kolekcji są ornaty i stuły Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na lody do pobliskiej lodziarni.

Dziękuję mamie Tobiasza, która uczestniczyła w naszej wyprawie i opiekowała się małymi, ciekawymi świata odkrywcami.

 

Agnieszka Waszak