23 maja 2018 roku uczniowie klasy V: Antoni Bąk, Igor Kamiński oraz Piotr Nogaj wzięli udział w XVIII Biegu Urwisa organizowanym przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w  Kaliszu przy współudziale Komendy Hufca ZHP w Kaliszu oraz Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Tegoroczna edycja rajdu odbyła się na terenie Parku Przyjaźni. Hasło przewodnie brzmiało: „W 80 dni dookoła świata". Uczestnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami m.in. przygotować strój szamana, przenieść na głowie kosz w owocami czy zapisać swoje imię chińskimi znakami.

Po pełnych emocji przygodach na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i napoje.

 

                                                                                              Małgorzata Karwowska