Dnia 01.03.2018r. uczniowie klasy III B mieli okazję uczestniczyć w małej lekcji fizyki – dowiedzieli się dlaczego samoloty latają?, co to jest aerodynamika?.

Tego dnia na lekcję przyszedł Pan Jacek Mucha – Tata Igora, Pan Jacek z zawodu jest pilotem i prezentując swój zawód, przybliżył uczniom na podstawie modelu budowę samolotu, powiedział o wielu ciekawostkach związanych z lotniskiem i lotem samolotem. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec spotkania dzieci przymierzały czapkę pilota, co było wyjątkową atrakcją. Po spotkaniu każdy uczestnik  otrzymał upominek w postaci breloku w kształcie samolotu. Dzieci bardzo miło wspominają tę lekcję, niejeden uczestnik spotkania  stwierdził, że jak dorośnie to zostanie pilotem.

 

Daria Otmianowska