W dniu 12 grudnia 2017r. uczniowie klas III b, III c i IV a wraz z wychowawcami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie.

Mieli okazję poznać proces powstawania ozdób świątecznych. Uczniowie odwiedzili dmuchalnię, na tym dziale zobaczyli jak w wyniku wysokiej temperatury powstają piękne kształty bombek. Następnie srebrzalnię, tutaj zobaczyli jak w wyniku reakcji chemicznej bombki od środka nabierają srebrnego koloru. Dalej uczniowie zwiedzili lakiernię, na tym dziale obejrzeli, jak ozdoby nabierają pięknych kolorów. Na koniec odwiedzili dekoratornię, gdzie doświadczony personel pokazał, jak maluje i dekoruje wcześniej przygotowane bombki. Po zapoznaniu się z procesem produkcji uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, każdy uczeń samodzielnie ozdobił cztery bombki, które mógł zabrać ze sobą. Niespodzianką było otrzymanie bombek ze swoim imieniem. Uczniowie w drodze powrotnej z radością opowiadali i wspominali pobyt w fabryce.

 

Daria Otmianowska