W niedzielę 1. października 2017r. odbył się 37. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza.

Ulicami Kalisza uczestnicy zmagali się ze zmęczeniem i przeciwnikami biegnącymi obok. Prócz dużego biegu, odbył się bieg dla przedszkoli i szkół. Dzieci i młodzież uczestniczyli w biegu dobrani pod względem grup wiekowych i na odpowiednim dystansie. Z naszej szkoły również było przedstawicielstwo. Jedną z uczestniczek była Julia Wachocka uczennica klasy III B. Naszej szkolnej młodzieży kibicowali na starcie i na mecie rodzice i nauczyciele. Dla wszystkich i tych dużych i małych nie było ważne które miejsce się zajmie, najważniejszy był ruch na świeżym powietrzu, możliwość wzięcia udziału w tak dużej imprezie organizowanej przez Miasto Kalisz oraz dużo radości i zabawy. Gratulacje dla uczestników biegu.

Daria Otmianowska