W niedzielę 1. października 2017r. odbył się 37. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. Ulicami Kalisza uczestnicy zmagali się ze zmęczeniem i przeciwnikami biegnącymi obok. Prócz dużego biegu, odbył się bieg dla przedszkoli i szkół. Dzieci i młodzież uczestniczyli w biegu dobrani pod względem grup wiekowych i na odpowiednim dystansie. Z naszej szkoły również było przedstawicielstwo. Jedną z uczestniczek była Julia Wachocka uczennica klasy III B. Naszej szkolnej młodzieży kibicowali na starcie i na mecie rodzice i nauczyciele. Dla wszystkich i tych dużych i małych nie było ważne które miejsce się zajmie, najważniejszy był ruch na świeżym powietrzu, możliwość wzięcia udziału w tak dużej imprezie organizowanej przez Miasto Kalisz oraz dużo radości i zabawy. Gratulacje dla uczestników biegu.

Daria Otmianowska

Dnia 15 grudnia o godzinie 17:00 uczniowie klasy 1 przedstawili istotę Świąt Bożego Narodzenia podczas przedstawienia jasełkowego. Występy młodych artystów podziwiali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, ciocie, wujkowie oraz inne zaproszone przez dzieci osoby. Zaproszeni goście byli zachwyceni, a dzieci z siebie dumne. Nie bez powodu - uczniowie pięknie recytowali swoje role, śpiewali kolędy oraz piosenki świąteczne. Aktorzy po przedstawieniu otrzymali gromkie brawa, goście nie szczędzili pochwał. Mali wykonawcy swoja recytacją i śpiewem sprawili wszystkim zebranym na sali ogromną radość. Jasełka udały się bezsprzecznie. Uśmiechy  i duma malowały się na twarzach publiczności.

Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji Jasełek oraz za przygotowanie poczęstunku.

                                                                                                                      Agnieszka Waszak

22 grudnia uczniowie klasy 1 odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Dzieci przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Mali aktorzy wcielając się w poszczególne postaci szopki betlejemskiej, poprzez wiersze, śpiew kolęd i piosenek świątecznych wprowadzili wszystkich w radosną atmosferę oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Występy artystyczne dostarczyły mieszkańcom Domu wiele radości. Wzruszającą chwilą dla wszystkich było wspólne śpiewanie kolęd, niejedna łza spłynęła po policzku. Nie zabrakło także życzeń dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. To przedświąteczne spotkanie uczy nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.

                                                                                                                      Agnieszka Waszak

 
 
 
 

Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i zmierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Języka Angielskiego. Test konkursowy zawierał 21 pytań zamkniętych i sprawdzał wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczestnicy konkursu z zadowoleniem przystąpili do wypełniania testu, który okazał się bardzo interesujący i nie sprawił im większych trudności. Udział w konkursie był dla nich ciekawym doświadczeniem.

Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego" zostały Julia Cieślak i Lidia Kava, które otrzymały tytuł "Orzeł Języka Angielskiego" wraz z dyplomem i nagrodą książkową. W tym konkursie nie było przegranych, pozostali uczniowie  niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Kościelak

Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem 11 grudnia w całej szkole i sprowadzał do nas uczniów z innych klas. Uczniowie klasy 1 wraz z Rodzicami piekli pierniczki. Wielką frajdą było przygotowanie ciasta piernikowego, wałkowanie, wykrawanie i pieczenie pierników oraz ich dekorowanie. Stworzone pierniczki dzieci zabrały do domu, aby ozdobić nimi stół, choinkę, albo dać komuś w prezencie. Boże Narodzenie w naszych domach na pewno będzie pachnieć piernikami.
Dziękuję mamom, które w sposób szczególny zaangażowanym w naszą kulinarną przygodę.

Agnieszka Waszak

 

1 lekcja: 8:00 - 8:45        - przerwa 10 min

2 lekcja: 8:55 - 9:40        - przerwa 10 min

3 lekcja: 9:50 - 10:35      - przerwa 10 min

4 lekcja: 10:45 - 11:30    - przerwa 10 min

5 lekcja: 11:40 - 12:25    - przerwa 15 min

6 lekcja: 12:40 - 13:25    - przerwa 5 min

7 lekcja: 13:30 - 14:15    - przerwa 5 min

8 lekcja: 14:20 - 15:05    - przerwa 5 min