W związku z trwającym strajkiem nauczycieli Wydział Edukacji informuje o zmianie terminów rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. W załączeniu zarządzenie Prezydenta Miasta Kalisza Nr 210/2019 z dnia 15 kwietnia 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalania terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, klas pierwszych oraz oddziałów sportowych i dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Wielkopolski Kurator Oświaty informuje o opublikowaniu na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu Informatora o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia województwa wielkopolskiego, do których prowadzony będzie nabór na rok szkolny 2019/2020. Informator dostępny jest tu: http://rekrutacja.ko.poznan.pl/przegladanie

Pierwszy Dzień Wiosny minął w naszej szkole na odkrywaniu talentów. Młodzi artyści prezentowali swe umiejętności w różnych dziedzinach: piosenka, recytacja, rysunek, taniec, gra na gitarze, gimnastyka artystyczna, ćwiczenia zręcznościowe.

Zwyciężyły: Wiktoria Bogacz i Małgorzata Fornalczyk – uczennice klasy IV b wykonując taniec na wrotkach.

Drugie miejsce: Igor Poklek.

Trzecie miejsce: Gabrysia Pilas i Julia Wachocka.

Wyróżnieni zostali: Alicja Walaszczyk i Maja Glapa, Hanna Nowak oraz Igor Kamiński i Jakub Pollok.

W tym dniu odbyły się również wybory miss i mistera szkoły w dwóch kategoriach klas I-IV oraz klas V-VIII. W tajnym głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna.

Miss Szkoły 2019r.w kategorii klas I-IV została Kornelia Stempniak

w kategorii klas V-VIII Aleksandra Jaskuła.

Misterem Szkoły 2019r. w kategorii klas I-IV został Igor Kowaliński w kategorii klas V-VIII Mateusz Ignasiak.

Zwycięzcy zarówno "Pokazu Talentów" jak i wyborów Miss i Mistera otrzymali upominki ufundowane przez "Przyjaciół Szkoły".

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

12 marca 2019 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,Games for Fun” w Szkole Podstawowej nr 10  w  Kaliszu.  Konkurs był adresowany dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowały: Kalina z klasy pierwszej, Paulina z klasy drugiej oraz Alicja z klasy trzeciej.

Dziewczynki rozwiązywały krzyżówki, układały domina, rozwiązywały zadania na zrozumienie ze słuchu. Zadania konkursowe  sprawdzały  wiedzę w przyjazny sposób dla uczniów poprzez zabawę. Nasze uczennice  rywalizowały z sześcioma drużynami i świetnie się spisały zajmując  II miejsce w klasyfikacji.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Barbara Andrzejak

Dnia 19.03.2019 r. odbył się I Festiwal Talentów w Kaliszu. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 11 im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8 - Natalia Kliszewska. Pokazała ona swój talent wokalny. Publiczność  oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

W poniedziałek 11 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole Ks. prof. UAM dr hab. Dariusza Kwiatkowskiego. Ksiądz Profesor spotkał się z uczniami klas piątych i wygłosił wykład zatytułowany: Św. Józef Kaliski i św. Józef Meksykański”. Wykład połączony był z prezentacją, która stanowiła wspomnienia i refleksje Autora z pobytu w sanktuarium św. Józefa w Ciudad Guzman w Meksyku oraz uczestnictwa w Międzynarodowym Kongresie Józefologicznym odbywającym się w tym mieście. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Księdza Profesora i zapoznali się z folklorystycznymi formami kultu św. Józefa w Meksyku oraz z formami kultu św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dodatkową ciekawostką był strój naszego Gościa, który przybył do nas w tradycyjnym meksykańskim stroju: poncho i sombrero. Na zakończenie spotkania uczniowie na moment mogli poczuć się jak Meksykanie przymierzając sombrero i uwieczniając tą chwilę na pamiątkowym zdjęciu.

Marlena Matusiak