Dnia 18.10.2019 spacer wokół szkoły natchnął uczniów pomysłami jakie wykorzystali podczas zajęć plastycznych w świetlicy.

W załączeniu przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W zakładce PLIKI DO POBRANIA -> RÓŻNE znajduje się informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów.

Informujemy, że 22 września 2019 r. na zlecenie Miasta Kalisza organizowany jest rajd rowerowy wraz z piknikiem rodzinnym na placu i polanie przy kaliskiej Baszcie Dorotka.

Rajd będzie mieć charakter czysto rekreacyjny, a trasa będzie prowadzić po kaliskich drogach rowerowych. Uczestnicy wyruszą o godzinie 10:00 z Głównego Rynku i po około godzinie dotrą na metę wyznaczoną przy Baszcie, gdzie od godziny 11:00 trwać będzie Piknik rodzinny.

Zaplanowano liczne nagrody i atrakcje dla uczestników obu wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Wydarzenia są elementami kampanii informacyjno-promocyjnej „Kalisz. Czas na Twój Ruch!” realizowanej w ramach projektu pn. „Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego – Miasto Kalisz” dofinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się

w poniedziałek 2 września

o godzinie 9.00.

2 września 2019r.

o godz. 8:00

Msza św.  rozpoczynająca rok szkolny

w intencji Śp. Łukasza - absolwenta naszej szkoły.

„W daleką podróż zabrał Cię Bóg.
Jedną nadzieję Nam dając,
Że kiedyś przekroczą, też Niebios próg,
Ci, którzy tutaj w bólu zostali…”

Wiadomość o nagłym odejściu Łukasza Nowaka wstrząsnęła nami dogłębnie.

Wszyscy otwieramy dziś alfabet szkolnych wspomnień ze wspólnie przeżytych chwil.

Zatrzymałeś wszystkich w biegu życia, by poddać refleksji.

Wspominamy Ciebie Łukaszu jako: absolwenta, ucznia, wychowanka, przyjaciela, kolegę.

,,Dla nikogo nie odszedłeś, naprawdę będziesz żył w naszych sercach i myślach….”

Nie mówimy- ŻEGNAJ!   Mówimy-  DO ZOBACZENIA!

Pogrążonej w żalu Rodzinie i Bliskim składamy ogromne wyrazy szczerego współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie.