Dnia 16 maja uczniowie klasy 2 wraz z rodzicami uczestniczyli w podsumowaniu konkursu na skarbonkę z okazji stulecia Banku PKO. Dzieci zdobyły pierwsze miejsce i otrzymały główną nagrodę – udział w warsztatach artystycznych organizowanych przez "Uciechowo".

Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał ciekawy upominek oraz brał udział w zabawach organizowanych przez pracowników banku oraz firmę "Uciechowo". Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Dziękuję rodzicom i dziadkom, którzy licznie uczestniczyli w imprezie.

Agnieszka Waszak

Miesiąc marzec był dla uczestników naszej świetlicy bardzo pracowity. Wzięliśmy udział w kolejnych już międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Pierwszy z nich to „ Moja pasja - Moje hobby” organizowany przez SP Nr 18 w Kaliszu. Wyniki konkursu okazały się dla nas dużym sukcesem, ponieważ zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca. Zajęli je: Maja Kwiatkowska z kl. I za prace pt. Konie oraz Michał Siwek za pracę pt. Dinozaur. Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji.

Wzięliśmy również udział w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SP Nr 1 w Kaliszu pt. „Zrób coś nowego z odpadu starego”.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą inwencją twórczą, pomysłów na prace nie brakowało. Tym razem osiągnęliśmy wyróżnienie. Nagrodzone zostały dwie prace. Jedna zrobiona przez uczniów z klasy 2. Tymek Witczak i Tobiasz Kordylasiński zrobili myjnie samochodową wykorzystując pudełko do butów.
Druga praca zrobiona przez Anię Olszynę z klasy 2 oraz Maję Glapę z klasy 3. Dziewczynki wspólnie stworzyły wózek dla lalki wykorzystując pudełko, plastikową butelkę, stare płyty CD oraz korki.

Wszystkim uczestników konkursu serdecznie gratulujemy pomysłu. Nie tracimy zapału i zabieramy się do dalszej pracy.

Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,

nie jest godzien szacunku teraźniejszości

ani ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

12 maja 2019 roku – przypada kolejna - 84 -rocznica śmierci patrona naszej szkoły – Józefa Piłsudskiego. Polityka, działacza społecznego i niepodległościowego. Marszałka Polski, który niewątpliwie przyczynił się do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

Józef Piłsudski
był jedną z największych postaci w tysiącletnich dziejach Polski. Organizator polskiego czynu zbrojnego — legendarny komendant I Brygady Legionów. Zwycięski wódz w wojnie 1920 r. Główny architekt odbudowy państwa polskiego i jego siły zbrojnej. Wielkiej klasy polityk i mąż stanu. Czyny i myśli Pierwszego Marszałka Polski wciąż dla wielu Jego potomnych stanowią wartość żywą: źródło siły, mądrości, patriotycznych postaw, wierności temu, co Polskę stanowi.

Z okazji Dnia Patrona gościliśmy panią Monikę Sobczak-Waliś - przedstawicielkę Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, która przedstawiła uczniom naszej szkoły film pt. „Józef Piłsudski w Kaliszu”.

W ramach obchodów tego święta zorganizowany został szkolny konkurs. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki pocztowej (motywy kojarzące się z odzyskaniem niepodległości, historyczne lub współczesne ujęcie tematu odzyskania niepodległości).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Aneta Plota

Małgorzata Karwowska

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli Wydział Edukacji informuje o zmianie terminów rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. W załączeniu zarządzenie Prezydenta Miasta Kalisza Nr 210/2019 z dnia 15 kwietnia 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalania terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, klas pierwszych oraz oddziałów sportowych i dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Wielkopolski Kurator Oświaty informuje o opublikowaniu na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu Informatora o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia województwa wielkopolskiego, do których prowadzony będzie nabór na rok szkolny 2019/2020. Informator dostępny jest tu: http://rekrutacja.ko.poznan.pl/przegladanie

Pierwszy Dzień Wiosny minął w naszej szkole na odkrywaniu talentów. Młodzi artyści prezentowali swe umiejętności w różnych dziedzinach: piosenka, recytacja, rysunek, taniec, gra na gitarze, gimnastyka artystyczna, ćwiczenia zręcznościowe.

Zwyciężyły: Wiktoria Bogacz i Małgorzata Fornalczyk – uczennice klasy IV b wykonując taniec na wrotkach.

Drugie miejsce: Igor Poklek.

Trzecie miejsce: Gabrysia Pilas i Julia Wachocka.

Wyróżnieni zostali: Alicja Walaszczyk i Maja Glapa, Hanna Nowak oraz Igor Kamiński i Jakub Pollok.

W tym dniu odbyły się również wybory miss i mistera szkoły w dwóch kategoriach klas I-IV oraz klas V-VIII. W tajnym głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna.

Miss Szkoły 2019r.w kategorii klas I-IV została Kornelia Stempniak

w kategorii klas V-VIII Aleksandra Jaskuła.

Misterem Szkoły 2019r. w kategorii klas I-IV został Igor Kowaliński w kategorii klas V-VIII Mateusz Ignasiak.

Zwycięzcy zarówno "Pokazu Talentów" jak i wyborów Miss i Mistera otrzymali upominki ufundowane przez "Przyjaciół Szkoły".

Opiekun Samorządu Uczniowskiego