Pierwszy Dzień Wiosny minął w naszej szkole na odkrywaniu talentów. Młodzi artyści prezentowali swe umiejętności w różnych dziedzinach: piosenka, recytacja, rysunek, taniec, gra na gitarze, gimnastyka artystyczna, ćwiczenia zręcznościowe.

Zwyciężyły: Wiktoria Bogacz i Małgorzata Fornalczyk – uczennice klasy IV b wykonując taniec na wrotkach.

Drugie miejsce: Igor Poklek.

Trzecie miejsce: Gabrysia Pilas i Julia Wachocka.

Wyróżnieni zostali: Alicja Walaszczyk i Maja Glapa, Hanna Nowak oraz Igor Kamiński i Jakub Pollok.

W tym dniu odbyły się również wybory miss i mistera szkoły w dwóch kategoriach klas I-IV oraz klas V-VIII. W tajnym głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna.

Miss Szkoły 2019r.w kategorii klas I-IV została Kornelia Stempniak

w kategorii klas V-VIII Aleksandra Jaskuła.

Misterem Szkoły 2019r. w kategorii klas I-IV został Igor Kowaliński w kategorii klas V-VIII Mateusz Ignasiak.

Zwycięzcy zarówno "Pokazu Talentów" jak i wyborów Miss i Mistera otrzymali upominki ufundowane przez "Przyjaciół Szkoły".

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

12 marca 2019 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,Games for Fun” w Szkole Podstawowej nr 10  w  Kaliszu.  Konkurs był adresowany dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowały: Kalina z klasy pierwszej, Paulina z klasy drugiej oraz Alicja z klasy trzeciej.

Dziewczynki rozwiązywały krzyżówki, układały domina, rozwiązywały zadania na zrozumienie ze słuchu. Zadania konkursowe  sprawdzały  wiedzę w przyjazny sposób dla uczniów poprzez zabawę. Nasze uczennice  rywalizowały z sześcioma drużynami i świetnie się spisały zajmując  II miejsce w klasyfikacji.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Barbara Andrzejak

Dnia 19.03.2019 r. odbył się I Festiwal Talentów w Kaliszu. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 11 im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8 - Natalia Kliszewska. Pokazała ona swój talent wokalny. Publiczność  oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

W poniedziałek 11 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole Ks. prof. UAM dr hab. Dariusza Kwiatkowskiego. Ksiądz Profesor spotkał się z uczniami klas piątych i wygłosił wykład zatytułowany: Św. Józef Kaliski i św. Józef Meksykański”. Wykład połączony był z prezentacją, która stanowiła wspomnienia i refleksje Autora z pobytu w sanktuarium św. Józefa w Ciudad Guzman w Meksyku oraz uczestnictwa w Międzynarodowym Kongresie Józefologicznym odbywającym się w tym mieście. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Księdza Profesora i zapoznali się z folklorystycznymi formami kultu św. Józefa w Meksyku oraz z formami kultu św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dodatkową ciekawostką był strój naszego Gościa, który przybył do nas w tradycyjnym meksykańskim stroju: poncho i sombrero. Na zakończenie spotkania uczniowie na moment mogli poczuć się jak Meksykanie przymierzając sombrero i uwieczniając tą chwilę na pamiątkowym zdjęciu.

Marlena Matusiak

Interesują Cię najnowsze technologie? Zastanawiasz się nad wyborem szkoły i kierunku kształcenia? Jesteś specjalistą i chcesz rozwijać swoją karierę? Przyjdź na Festiwal Profesjonalistów w Kaliszu.

5 - 6 kwietnia, hala Kalisz Arena. Wstęp jest bezpłatny.

W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych - symulator lotów, warsztaty i eksperymenty naukowe, Minecraft, robotyka i programowanie z Lego, prezentacja maszyn i urządzeń.

Poznaj ofertę znakomitych firm wielkopolskich klastrów - lotniczego i spożywczego oraz kaliskich szkół. Sprawdź, co mają Tobie do zaoferowania.

Zapraszamy szczególnie 5 kwietnia - pierwszy dzień festiwalu dedykowany jest szkołom i grupom zorganizowanym. W tym dniu stawiamy na prezentację oferty edukacyjnej kaliskich szkół zawodowych.

Drugi dzień festiwalu (6 kwietnia) uświetnią nowe pokazy Centrum Nauki Kopernik

Więcej informacji dostępnych jest na http://festiwal.profesjonalistow.pl/ oraz https://www.facebook.com/events/1146432742213953/

Wydział Edukacji informuje, że na stronie BIP ukazało się Zarządzenie Nr 132/2019 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie przyznania Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II dla uczniów. (https://bip.kalisz.pl//ogloszenia/zarz/132zarz2019.pdf )

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom nastąpi dnia 02.04.2019 r. (wtorek) w Sali Recepcyjnej w Ratuszu, wg następującego porządku:

- szkoły podstawowe klasy IV-VI godz. 9.00

- szkoły podstawowe klasy VII,VIII i klasy gimnazjalne godz. 10.30

- szkoły ponadgimnazjalne godz. 12.00.