Mamy niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana od roku 2013r. Przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja jest jednym z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości, do której po raz kolejny włączyła się nasza szkoła. Uczniowie redagowali życzenia i zapisywali je na jednej z trzech kartek okolicznościowych. Zaadresowane kartki zostały przekazane do Biblioteki Głównej w Kaliszu, która była koordynatorem akcji.

8 listopada 2019 roku społeczność naszej szkoły o godz. 11:11 uroczyście odśpiewała,, Jeszcze Polska nie zginęła " i w ten sposób uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamięć o bohaterstwie naszych przodków jest wciąż żywa wśród młodego pokolenia Polek i Polaków.

Uczniowie z klas 1-3 ze świetlicy przy współpracy z biblioteką szkolną w październiku wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kolorowy świat Polskich Bajek i Baśni”. Zadaniem było stworzenie ilustracji do wybranej bajki lub baśni polskiego autora.

Celem konkursu było: popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie wyobraźni dzieci, poznawanie nowych technik plastycznych, odkrywanie młodych talentów a także umożliwienie prezentacji uzdolnień.

Laureatami konkursu z naszej szkoły zostały:

Julia Włodarczyk

Zofia Fabijan

Natalia Kostrzewska

Alicja Świadkowska

Julia Wieczorek

Serdecznie gratulujemy!!

Opiekę na przygotowaniem prac konkursowych sprawowały: p. Iwona Janiak oraz p. Jolanta Gilicka.

W dniu 5 listopada 2019r. obchodzony był Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie uświetnili ten dzień pięknymi strojami przypominającymi ulubione postacie. W klasach 1-3 odbyły się spotkania z bibliotekarzem. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki tematyczne, dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat ulubionych bajek. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek-niespodziankę przygotowaną przez nauczyciela bibliotekarza. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchodach tego kolorowego bajkowego dnia.

Nauczyciel bibliotekarz

Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny.  Wspominamy tych, których już z nami nie ma. 30 października uczniowie klasy 3 wybrali się na pobliski cmentarz i zapalili na wybranych przez siebie grobach blisko 40 zniczy. Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu.

Agnieszka Waszak

Rajd odbył się 19 października w Parku Miejskim, udział wzięło siedem gromad zuchowych. Pogoda nam dopisała, spokojnie docieraliśmy na punkty kontrolne na których zuchy rozwiązywały zadania związane z tematyką jesienną. Celem rajdu było propagowanie spędzania wolnego czasu w ZHP, na rozwijaniu twórczości i zainteresowań. Wdrażanie do umiejętnej pracy na rzecz zespołu, kształtowanie odpowiednich zachowań oraz wykorzystanie własnych umiejętności do prezentowania ich na forum. Prezentując własne umiejętności i kondycję fizyczną nasza 22 KGZ „Leśne Duszki” dotarła szczęśliwie na miejsce, czyli do domku chińskiego. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy i jak co roku zrobiliśmy pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Z zuchowym pozdrowieniem

Czuj!