Terminy rekrutacji do Publicznego Przedszkola Nr 31 oraz Szkoły Podstawowej Nr 22 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 3 w Kaliszu na rok szkolny 2020/2021:

Rodzaj czynności

Termin postępowania rekrutacyjnego

Termin postępowania uzupełniającego

rozpoczęcie

zakończenie

rozpoczęcie

zakończenie

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

14 kwietnia

16 kwietnia

17 kwietnia

20 kwietnia

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

28 kwietnia

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

1 kwietnia

29 kwietnia

30 kwietnia

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

8 kwietnia

6 maja

Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej jest złożenie za pośrednictwem systemu elektronicznego NABO zgłoszenia które są dostępne pod adresem: https://sp-kalisz.nabory.pl oraz https://przedszkola-kalisz.nabory.pl

Wydrukowany i podpisany przez opiekunów prawnych wniosek należy dostarczyć niezwłocznie do sekretariatu placówki.

Kalisz będzie gospodarzem meczu Polska – Hongkong w Pucharze Davisa, który odbędzie się w dniach 6-7 marca. Spotkanie zostanie rozegrane na nawierzchni twardej. Stawką będzie miejsce w Grupie Światowej II drużynowych rozgrywek tenisistów. Najlepszym tenisistą z Hongkongu w rankingu ATP jest Hong Kit Wong (881). Notowani są także: Pak Long Yeung (1059) i Skyler Butts (1557). Ponadto azjatycki kraj ma dwóch zdolnych juniorów: Sebastiana Nothhafta (76) i Wai Yu Kai (89). Bilety są już w sprzedaży. Zapraszamy na www.pzt.abilet.pl
Kapitanem polskiej reprezentacji jest Mariusz Fyrstenberg.

Hajdasz – Centrum Rozwoju Młodego Człowieka

zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia Crea Dance Fit!

Zajęcia obywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Kaliszu

program Crea Dance Fit - to zabawa i nauka:

- HIP-HOP, JAZZ, ZASADY FAIR PLAY, GRY INTERAKTYWNE, GAME DANCE, FIT I ZDROWE PLECY, ZAJĘCIA LIFESTYLOWE, DISCO , MODA

Dodatkowym elementem jest uruchomiona przez nas od tego roku aplikacja edukacyjna (bezpłatna dla dzieci), której innowacyjność mierzona jest na skalę międzynarodową. Aplikacja ta zbudowana jest w sposób przestępny i intuicyjny dla wszystkich dzieci. Posiada gry, rebusy, a nawet możliwość nauki tańca. Jednym słowem aplikacja stwarza możliwość kontynuacji zajęć w domu i przede wszystkim jest bezpieczna dla dzieci.

Wszystkie dzieci na specjalnych pokazach, na których prezentują swoje umiejętności przed rodzicami otrzymują wyróżnienia w postaci dyplomów, medali lub statuetek.

Zapraszamy na zajęcia w piątki w godz. 12.40-13.25

Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej

Jeśli dziecko nie jest przyprowadzane na zajęcia to nasz nauczyciel zabierze Państwa dziecko ze świetlicy, a po przeprowadzonych zajęciach do świetlicy odprowadzi.

www.hajdasz.pl, tel.513 091 910

To że warto czytać wiedzą prawie wszyscy a na pewno dzieci z klasy III z naszej świetlicy. Czasu mamy dużo i aby spędzić go miło i pożytecznie czytaliśmy niemalże każdego dnia. Dzieci zbierały naklejki za przeczytane teksty i naklejały je na kartach Gangu Słodziaków. Trzeba przyznać że pochłonęły one wiele czytanek i książek a jednocześnie wzięły udział w plastycznym konkursie świetlicowo-bibliotecznym pt.”Okładka mojej ulubionej książki”. Wszystkim gratulujemy zapału i wytrwałości i zachęcamy wszystkie dzieci do czytania, z którego są same korzyści i wielka przyjemność.

Notatkę sporządziła: Ewa Witczak

22 stycznia uczennice z naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie piosenki zimowej dla dzieci ze świetlic kaliskich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową NR 17 w Kaliszu. Do konkursu przystąpiło 15 osób. Naszą świetlicę reprezentowały wspaniałe wokalistki: Julia Włodarczyk z klasy I, Zuzia Ratajczyk z klasy II, Ala Świadkowska z klasy III. Pierwsze miejsce otrzymała Olga Nowak z klasy I za piosenkę pt.”Zima zła”. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczestniczkom !!!!!

Na poniedziałkowej zbiórce zuchy miały imprezę karnawałową która była zakończeniem zdobywania sprawności „Jaskiniowca”. Sprawność niesie ze sobą wiele informacji i działań. Dlatego zuchy podzieliły się tą nowo zdobytą wiedzą w czwartek na zajęciach świetlicowych z młodszą grupą z klasy pierwszej. Dzieci mogły obejrzeć wykonane przez zuchy makiety na temat życia jaskiniowców i dowiedzieć się wielu cennych informacji. Na balu zuchy rywalizowały ze sobą w dwóch grupach wykonując wyścigi rzędów, wykazały się dużą sprawnością fizyczną a także sprytem i bystrością umysłu. Na zakończenie był mały poczęstunek.

Z zuchowym pozdrowieniem

Czuj !!!