Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Prezentacja szkoły w zakładce ZASOBY - Pliki do pobrania - Różne.

Zachęcamy do zapoznania się z pismem zamieszczonym poniżej.

Drodzy Uczniowie.

KONKURS NA KARTKĘ WALENTYNKOWĄ dla klas I-VIII został rozstrzygnięty. Kartka musiała być ręcznie wykonana oraz zawierać oryginalne, ładne życzenia / wierszyki / złote myśli / cytaty adekwatne dla Święta w języku angielskim. Przy ocenie brano pod uwagę poprawność językową, pomysłowość, oryginalność pracy i estetykę. Uczniowie wykonali wiele pięknych kart i wszyscy zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu oraz punktami dodatnimi z zachowania. Zwycięzcy konkursu to:

Kartki w klasach 1-3:

I miejsce: Wiktoria Wojtyś kl. 2A

II miejsce: Ignacy Zdyb kl. 1A

III miejsce: Julia Nowakowska kl. 1A

Wyróżnienia:

Jan Zdyb kl.1A

Kartki w klasach 4-8:

I miejsce: Tobiasz Kordylasiński kl. 4A

II miejsce: Oskar Woźniak kl. 4A

III miejsce: Michalina Szostek kl. 6B

Wyróżnienia:

Gabriel Bąk kl. 6b

Maja Dobak kl. 4a

Tymoteusz Witczak kl. 4a

Za zajęcie I, II i III miejsca uczniowie otrzymają upominki.

Dziękuję serdecznie wszystkim za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom składam gratulacje.

Julita Domina

Dnia 8 lutego br. odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Udział w zmaganiach wzięła także Maria Świadkowska z naszej szkoły. Uczennica wykazała się doskonałą wiedzą na temat starożytnych bogów oraz herosów i zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

Akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i jej Głównego Partnera - PKO Banku Polskiego.

Akcja jest skierowana jest do wszystkich kaliskich przedszkolaków i uczniów klas 0-3.

REGULAMIN AKCJI LITERKA DO LITERKI – GROSIK DO GROSIKA

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu i PKO BANK POLSKI S.A.

postanowili połączyć swoje siły, aby wyrobić pozytywne nawyki u najmłodszych: biblioteka – czytania, a bank – oszczędzania!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

Dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie zerówek i klas I-III szkół podstawowych, którzy mają własną kartę biblioteczną.

CO, GDY NIE MAM KARTY BIBLIOTECZNEJ?

Żaden problem! Zostanie założona na miejscu, podczas wizyty w bibliotece z rodzicem lub opiekunem prawnym. Na pewno karta biblioteczna jeszcze się przyda, ponieważ uprawnia do  korzystania z księgozbioru we wszystkich filiach MBP w Kaliszu.

P.S. Nie zapomnij o numerze PESEL, gdy po raz pierwszy przyjdziesz do biblioteki.

JAKIE SĄ ZASADY?

Bardzo proste:

za wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek uczestnicy akcji otrzymują naklejki, które wlepiają do specjalnej zakładki.

GDZIE OTRZYMAM NAKLEJKI ZA WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK?

Oczywiście w bibliotece, a dokładnie w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Adresy i godziny otwarcia dostępne są na stronie www.mbp.kalisz.pl.

CO, GDY UZBIERAM 6 NAKLEJEK?

Z zakładką i kompletem naklejek uczestnik akcji, wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym, powinien wybrać się do głównej siedziby PKO BANK POLSKI S.A. przy ul. Górnośląskiej 80, aby otrzymać nagrodę za wypożyczanie i czytanie książek.

JAKA TO BĘDZIE NAGRODA?

Nie powiemy ;) Niech to będzie NIESPODZIANKA!

CZYTAJ KSIĄŻKI, TO SIĘ OPŁACA!