Kolejny raz 12 stycznia 2020 roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w jej finał poprzez zorganizowanie kiermaszu świątecznego oraz zbiórkę do puszek na terenie szkoły. Wspólnie udało nam się zebrać 984,32 zł. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom, nauczycielom i rodzicom za pomoc oraz otwarte serca.

W okresie przedświątecznym Szkolny Klub Wolontariatu wyszedł z inicjatywą następujących zbiórek:

• Dla Burka bez własnego podwórka” - dzięki tej zbiórce Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu otrzyma 49kg karmy dla zwierząt, 13 koców, 6 poduszek, maty dla zwierząt, zabawki, miski i ubranka.

• Zima nadchodzi wielkimi krokami, obdarujmy dzieci nowymi skarpetkami.” - zbiórka skarpetek dla podopiecznych Kaliskiego Domu Dziecka. W tym roku w mikołajowym worku znalazło się 76 par skarpetek

• Podziel się czasopismem, daj poczytać innym” - w ramach tej akcji uczniowie przynosili przeczytane już czasopisma o różnej tematyce, zebraliśmy 106 sztuk kolorowych czasopism, które za pośrednictwem Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu trafią do Domów Pomocy Społecznej oraz szpitali

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyłączyli się do naszych zbiórek, sprawiając tym samym radość innym.

„Debata  - wartości i zalety wolontariatu” odbyła się w naszej szkole w dniu 5 grudnia z okazji obchodów Dnia Wolontariusza. Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad ideą wolontariatu oraz cechami dobrego wolontariusza. Swoje pomysły zgromadzili na mapie myśli. Zbudowali też słowo „WOLONTARIUSZ” z określeń opisujących  wolontariusza. Wykonane prace zostały rozwieszone na gazetkach, w różnych częściach szkoły, aby każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać.

Po zakończonej debacie członkowie Klubu Wolontariatu przypomnieli społeczności szkolnej o trwających, świątecznych akcjach charytatywnych.

Gry planszowe, puzzle oraz pluszaki znalazły się w paczkach przekazanych dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej „Anielska Ostoja”.

W miesiącu październiku włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która zajmuje się pomocą polskim misjonarzom prowadzącym działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Zbieraliśmy bandaże, plastry, gazy opatrunkowe oraz cienkie rękawice gumowe. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którym los innych nie jest obojętny.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych. W tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych odwiedzaliśmy cmentarz parafialny i porządkowaliśmy zaniedbane i opuszczone groby. Zapalaliśmy znicze na grobach osób związanych z tradycją szkoły i Sołectwa Dobrzec.