Wraz z  nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w  1999 roku  Światowy Dzień Poezji.  Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i  nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "da

nowy impuls, aby doceni

poezję oraz poprze

krajowe, regionalne i  międzynarodowe ruchy poetyckie".

Aby zaakcentować ten dzień w naszej szkole, zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie poezji.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO PT : WIOSNA - WIERSZ

1. ORGANIZATORZY:

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3 w Kaliszu

2. CELE KONKURSU:

- inspirowanie dzieci do aktywności twórczej,

- rozwijania talentów poetyckich,

- rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,

- sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego,

- kształtowanie postaw poetyckich oraz wiary we własne siły i umiejętności.

3. ADRESAT:

-  konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II - VII Szkoły Podstawowej Nr 22 w Kaliszu.

4. KATEGORIA:

I - uczniowie klas II - III

II - uczniowie klas IV – V

III – uczniowie klas VI - VII

5.WYMAGANIA:

• zadanie uczestników polega na napisaniu wiersza na temat : wiosna

• wiersz powinien być napisany ręcznie, czytelnym pismem

• praca powinna być samodzielna

• praca powinna rozpoczynać się od tytułu, na końcu podpisana (imię i nazwisko autora, klasa).

4. TERMINY I WARUNKI UCZESTNICTWA:

• termin  dostarczania prac upływa 22 marca 2021 r.

• prace (skan, zdjęcia) należy przesłać na adres organizatora : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• prace dostarczone na konkurs stają się własnością organizatora konkursu i mogą być wykorzystane do zorganizowania wystawy.

5. KRYTERIA OCENY I NARODY:

Powołane przez organizatora jury oceni prace biorąc pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematem,

• pomysłowość i  oryginalne ujęcie tematu,

• język (urozmaicony zasób słownictwa),

• ortografia,

• interpunkcja.

Nagrody rzeczowe zostaną przyznane autorom prac najwyżej ocenionych przez komisję  konkursową.

Decyzje jury są ostateczne.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

- Dostarczenie pracy konkursowej oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez rodzica/prawnego opiekuna dziecka oraz wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka i jego danych osobowych na stronie internetowej szkoły.

Jolanta Gilicka, Małgorzata Karwowska