W dniu 11.03.2021r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod nazwą - Wyzwanie piankowe.

Uczniowie podzieleni zostali na 4 osobowe zespoły. Mieli oni do dyspozycji: 20 nitek makaronu spaghetti, 1 metr taśmy, 1 metr sznurka i pianki Marshmallow.

Choć projekt wydawał się prosty, w rzeczywistości był bardzo trudny. Zmuszał uczniów do bardzo szybkiej współpracy.

Zadaniem uczniów było stworzenie jak najwyższej wieży, a na samej górze miała znajdować się pianka Marshmalla.

Celem wyzwania piankowego była umiejętność współpracy, szukania pomysłów, kreatywność i wymiana doświadczeń. Ważne było również wspólne porozumiewanie się w zespole.

Zdjęcia przedstawiają efekty pracy zespołowej.

24.02.2021r. ogłoszone zostały wyniki Międzyszkolnego Konkursu Szkolnego organizowanego przez SP 14 w Kaliszu - " Mój przyjaciel zwierzak".

Celem konkursu było wskazanie na wartości przyjaźni ze zwierzętami i ich pozytywny wpływ na rodzinę oraz zwrócenie uwagi na rolę zwierząt w wychowaniu dzieci tj. uwrażliwienie na uczucia i postawy innych ludzi wobec zwierząt.

Jury doceniło kreatywną pracę naszej uczennicy klasy 2 - Emilii Warszewskiej.

Emilia w konkursie zajęła pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Po wokalnych występach Talen Show przygotowaliśmy dla uczniów smaczną niespodziankę. Zaskoczeniem było kiedy poczuli zapach pizzy unoszący się z sali obok.

Mina uczniów była bezcenna. Trzeba przyznać że pizza była bardzo pyszna i szybko zniknęła z talerzy.

Kolejne takie święto dopiero za rok. Pozostaje nam więc tylko podzielić się zdjęciami.

Dnia 24.02.2021r. w świetlicy szkolnej odbył się muzyczny Talent Show organizowany przez wychowawców świetlicy: Ewę Witczak i Iwonę Janiak.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-3.

Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. Zaśpiewali oni swoją ulubioną piosenkę – były to popisy wokalne. Prezentowali utwory polskie jak i zagraniczne. Do dyspozycji mieli mikrofon i podkład muzyczny.

Zwyciężcami konkursu były uczennice z klasy 2:

Julia Włodarczyk oraz duet Olga Nowak i Wiktoria Zalewska.

Doceniamy ich niezwykły talent i odwagę.

Gratulujemy!

Miesiąc luty to doskonały czas na zabawy zimowe, zwłaszcza, kiedy za oknem prawdziwa zima.

W ramach zajęć w świetlicy szkolnej  odbyły się zajęcia edukacyjne na te­mat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

Odbyła się burza mózgów: jak spędzamy czas wolny w zimie? Jakie zabawy są bezpieczne, a jakie nie?

Dzieci oglądały obrazki, zdjęcia przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne miejsca zabaw zimo­wych,  przypominały, jakie zabawy zimowe znają i lubią oraz wspominały różne zabawne sytuacje, które przytrafiły się im podczas zabaw na śniegu.

Uczniowie uświadomili sobie, że pozornie beztroskie zabawy na sankach czy bitwa śnieżna mogą być niebezpieczne, jeśli odbywają się w nieprzemyślany sposób i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na śniegu czy lodzie o wypadek nietrudno.  Omówione zostały zasady za­chowania się podczas zabaw zimowych oraz zasady postępowania w różnych niebezpiecznych sy­tuacjach, np. Gdy załamie się lód

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonywali plakaty, w którym pogrupowane były bezpieczne zabawy na śniegu i te, które są niebezpieczne.

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w dniu 27.01.2021r. odbył się bal karnawałowy w świetlicy szkolnej. Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach prowadzonych przez wychowawców świetlicy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci poszły do drugiej sali, aby się posilić. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Te niezapomniane chwile podczas zabawy  uwieczniliśmy robiąc bawiącym się dzieciom zdjęcia. Bal karnawałowy odbył się z zachowaniem wszelkich obostrzeń dotyczących pandemii i wytycznymi MEiN, MZ i GiS.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę. Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!