Jasełka 2022

“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.”

Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie dla społeczności lokalnej przedstawienia z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej w niedzielny wieczór 18 grudnia. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z zespołem wokalno-tanecznym „Dobrzanki” i chórem uczniów ze starszych klas przygotowali Jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem, w pasterskiej grocie, narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz  trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi.  Nie zabrakło również postaci króla Heroda, Lucyfera i gromadki dzieci. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.