Dyktando 2022!

„Ortografię można polubić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić”
Słowa prof. Witolda Taszyckiego były mottem zorganizowanego przez naszą szkołę   I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA KALISZA
ZŁOTE PIÓRO.
Konkurs  objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Kalisza, Pan Krystian Kinastowski, a jego celem było podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów przez wytworzenie pozytywnej motywacji do nauki ortografii.
8 grudnia o godzinie 10.00 przeprowadzono w naszej szkole II etapu konkursu, w którym uczniowie z kaliskich szkół wyłonieni w eliminacjach szkolnych,  pisząc dyktando, zmierzyli się z wyrazami takimi jak np.: „śmiechy-chichy”, „nicnierobienie”, „hałastra” czy „łapu-capu”. W ortograficznych zmaganiach uczestniczyło 17 uczniów z 11 szkół.
Laureatem konkursu wśród uczniów została Michalina Szostek, uczennica  klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 22 w Kaliszu.
15 grudnia w naszej szkole odbyło się Dyktando 2022!
"Złote pióro" Prezydent Miasta Kalisza - Krystian Kinastowski, wręczył pani Joannie Dolnej - zdobywczyni pierwszego miejsca w dyktandzie kaliskim.
Organizatorzy  serdecznie  gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.