Laboratoria Przyszłości- Klocki Lego

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła min. zestaw klocków LEGO Education SPIKE. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły,  w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Na lekcjach informatyki odbyły się pierwsze zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO. Uczniowie klasy 4 poznali nowe zestawy Klocków Lego-Prime.  Każdy z uczestników miał za zadanie, czytając instrukcję, ułożyć  3- elementowy zestaw.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie pracowały, pomagały sobie wzajemne. Okazuje się, że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką  i  świetną zabawą.

Uczniowie klasy 8a bardzo entuzjastycznie podeszła do tematu budowania konstrukcji z Klocków Lego.  Umiejętność okazała się dla uczniów bardzo prosta. Pracując w grupach opracowali taktykę współpracy. Jedni szukali klocków, inni składali elementy. Całość była zgodna z instrukcja producenta. Chłopcy z klasy 8b również rozpoczęła przygodę z Klockami Lego. Mnóstwo radości, emocji i dokładnego czytania instrukcji. Mistrzowie układania wykonali swoją pracę w 10 minut. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do układania Klocków Lego. Dnia 30.09.2022 r. uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielem informatyki, odwiedzili nasze przedszkole. Poprowadzili zajęcia, podczas których dzieci wzięły udział w pokazie działania robotów oraz w grach i zabawach rozwijających kreatywność i logiczne myślenie. Naszym przedszkolakom bardzo podobały się tego rodzaju zajęcia.